Menu
Sepetiniz

Turşu Hakkında

18 Feb 0 4166
Turşunun TarihiKültür Bakanlığının hazırladığı siteden alınan bilgiler doğrultusunda bu bilgilere ulaşılmıştır.Türklerin Anadolu'ya gelişi ile birlikte mutfak anlayışlarında önemli değişiklikler olduğu bir çok uzman tarafından kabul edilmekte. Bazı kaynaklarda Türklerin Orta Asya'da birkaç çeşit sebze ile yetindiği belirtilirken, yeni yurt Anad..
18 Feb 0 2544
Turşu ve Sağlık Türk mutfak kültürünün ayrılmaz bir parçası olan turşunun sağlık açısından da önemli bir işlevi olduğu tespit edildi. Suyunun iştah açıcı özelliğine sahip olduğu bilinen turşunun, kanserden gribe, ülsere kadar ona yakın hastalığa karşı koruyucu olduğu belirlendi. Uzmanlar turşunun bilinenin aksine midenin düşmanı değil, dostu olduğu..
18 Feb 0 2757
Turşu Yapımı Turşu: (Farsça-Turşi) Bazı sebze (lahana, patlıcan, biber ve meyvelerin (havuç, kelek tuzlu veya sirkeli suda bırakılmasıyla oluşan tadı ekşi yiyeceklerin genel adıdır.Turşu iki şekilde yapılır:Çiğden; sebzeler ya tuzlu ya da sirkeli suya yatırılarak yapılır. Haşlama; sebzeler (pancar, patlıcan, havuç, fasulye, karnabahar) ön..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)